OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 21.07.2024 r. XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Pan Jezus zawsze wychodzi naprzeciw ludzkim potrzebom. Lituje się nad tymi, którzy są „jak owce bez pasterza” i naucza – jak usłyszymy w dzisiejszej liturgii słowa – „o wielu sprawach”. Każda sprawa naszego życia jest dla Niego ważna i On chce, żebyśmy z każdą z nich do Niego się zwracali. Zróbmy to podczas tej Eucharystii. Jezus, który ofiaruje siebie Ojcu, przedstawia Mu także to, z czym przyszliśmy. I dokonuje się cud przemiany.

Dziś kolekta w kościele przeznaczona jest na WŚSD w Katowicach.

Po Mszy św. błogosławieństwo kierowców oraz ich pojazdów. Przy tej okazji możemy wesprzeć polskich misjonarzy w ramach akcji MIVA Polska „Jeden grosz za jeden kilometr bezpiecznej jazdy”.
Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.

1. Dziś obchodzimy II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

2. W poniedziałek Święto św. Marii Magdaleny.

3. We wtorek Święto św. Brygidy, zak., patronki Europy.

4. W środę Wspomnienie św. Kingi, dz. O godz. 17.30 Nowenna do MBNP.

5. W czwartek Święto św. Jakuba, Apostoła.

6. W piątek w naszej parafii Uroczystość św. Anny i Joachima, rodziców NMP. O godz. 7.00 Msza św. w int. wdów i ich ++ mężów. Wszystkie Msze św. w tym dniu będą sprawowane w kościółku św. Anny!!!

7. W sobotę o godz. 9.00 w kościele zbiórka ministrantów. O godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św. wieczorna będą przy ołtarzu polowym obok kościółka św. Anny!!!

8. Za tydzień w niedzielę obchodzimy Uroczystość odpustową ku czci św. Anny. Kazania wygłosi i będzie przewodniczył sumie odpustowej ks. Piotr Pietrasina, proboszcz parafii św. Katarzyny w Czechowicach-Dziedzicach.
Kolekta w odpust przeznaczona będzie na budowę kaplicy przedpogrzebowej w naszej parafii.
Wszystkie Msze św. niedzielne oraz Nieszpory odpustowe będą sprawowane przy ołtarzu polowym obok kościółka św. Anny!!!

9. Polecamy prasę katolicką: w Gościu Niedzielnym przeczytamy o tym, jak „Gazeta Wyborcza” od wielu lat walczy z religią w szkole oraz o jedynym w Polsce bractwie św. Marii Magdaleny działającym pod Krakowem, a w wakacyjnym cyklu o sanktuarium maryjnym w Montserat w Hiszpanii. Są też inne czasopisma, gorąco zachęcamy do lektury.

10. Trwają wakacje. Przypominamy rodzicom wysyłającym swoje potomstwo na zorganizowane wyjazdy wakacyjne, aby zadeklarowali u organizatorów żądanie na piśmie uczestniczenia dzieci i młodzieży
w praktykach religijnych, zwłaszcza w niedzielnej i świątecznej Eucharystii.

11. Tradycyjnie już organizowana jest Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd 12 sierpnia br. z górnego parkingu o godz. 7.00. Zapisy przyjmujemy w zakrystii, koszt wynosi 20 zł od osoby, zaś przejazd dla młodzieży i dzieci jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich parafian do udziału w pielgrzymce.

Wyjeżdżającym na wypoczynek życzymy dobrej pogody i bezpiecznego powrotu do domu!
Wszystkim życzymy dobrej niedzieli!
Przyjmijmy Boże błogosławieństwo!

KLAUZULA INFORMACYJNA

Informujemy, że dane osobowe Parafian przetwarzane są dla potrzeb realizacji celów Kościoła, na podstawie prawa kanonicznego przez administratora danych osobowych, którym jest Rzymskokatolicka Parafia Św. Jerzego w Goczałkowicach - Zdroju z siedzibą na ul. Głównej 50, reprezentowana przez ks. Lesława Przepłatę.
   Inspektorem Ochrony Danych w Parafii jest:
   ks. Adam Sekściński, e-mail: iod@archidiecezjakatowicka.pl
   Mają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia (z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby).
   Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego odbiorcy (krajowego lub zagranicznego), dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.
   Mają Państwo prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych, Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, kiod@episkopat.pl.