OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 04.08.2024 r. XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Zaspokojenie głodu i innych ludzkich pragnień zawsze jest krótkotrwałe. Kto osiąga cel, czuje niedosyt i dąży do osiągnięcia następnego celu, który znów nie przyniesie upragnionej pełni. Nie może być inaczej, bo jesteśmy stworzeni do rzeczywistości nieprzemijającej. Jej zadatkiem jest Chleb Życia – Zbawiciel Jezus Chrystus. To On w dzisiejszej liturgii zapewnia nas: „Kto do mnie przychodzi, nie będzie łaknął, a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie”. Przyszliśmy do Jezusa fizycznie – zbliżmy się do Niego także sercem i pozwólmy Zbawicielowi dokonać w nas przemiany, której w istocie najbardziej pragniemy.

Dziś zamiast kazania modlimy się przed Najświętszym Sakramentem.
Kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.

1. We wtorek Święto Przemienienia Pańskiego.

2. W środę jak co roku, gościmy pielgrzymów z dekanatu Czechowice-Dziedzice udających się na Jasną Górę. Otaczamy ich modlitewną opieką całej naszej parafii. O godz. 17.30 Nowenna do MBNP.

3. W czwartek Wspomnienie św. Dominika, prezb.

4. W piątek Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dz. i męcz., patronki Europy.

5. W sobotę Święto św. Wawrzyńca, diak. i męcz. O godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii.

7. Polecamy prasę katolicką: w Gościu Niedzielnym znajdziemy formularz umożliwiający wsparcie protestu przeciwko ograniczeniu nauczania religii w szkołach, zapowiedzianemu przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Protest ukazuje się jednocześnie w czterech polskich tygodnikach katolickich. Są też inne czasopisma, gorąco zachęcamy do lektury.

8. Trwają wakacje. Przypominamy rodzicom wysyłającym swoje potomstwo na zorganizowane wyjazdy wakacyjne, aby zadeklarowali u organizatorów żądanie na piśmie uczestniczenia dzieci i młodzieży
w praktykach religijnych, zwłaszcza w niedzielnej i świątecznej Eucharystii.

9. Przypominamy o Pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd 12 sierpnia br. z górnego parkingu o godz. 7.00. Pielgrzymi proszeni są o zabranie karteczek z wypominkami za zamarłych. Zapisy przyjmujemy w zakrystii, koszt wynosi 20 zł od osoby, zaś przejazd dla młodzieży i dzieci jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich parafian do udziału w pielgrzymce.

Wyjeżdżającym na wypoczynek życzymy dobrej pogody i bezpiecznego powrotu do domu!
Wszystkim życzymy dobrej niedzieli!
Przyjmijmy Boże błogosławieństwo!

KLAUZULA INFORMACYJNA

Informujemy, że dane osobowe Parafian przetwarzane są dla potrzeb realizacji celów Kościoła, na podstawie prawa kanonicznego przez administratora danych osobowych, którym jest Rzymskokatolicka Parafia Św. Jerzego w Goczałkowicach - Zdroju z siedzibą na ul. Głównej 50, reprezentowana przez ks. Lesława Przepłatę.
   Inspektorem Ochrony Danych w Parafii jest:
   ks. Adam Sekściński, e-mail: iod@archidiecezjakatowicka.pl
   Mają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia (z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby).
   Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego odbiorcy (krajowego lub zagranicznego), dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.
   Mają Państwo prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych, Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, kiod@episkopat.pl.