OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 18.08.2024 r. XX NIEDZIELA ZWYKŁA

Msza Święta to nie symbol uczty ani jej wspomnień – to uczta najprawdziwsza ze wszystkich, w jakich może brać udział człowiek. I w pełni realny jest pokarm, który podczas niej spożywamy. To nie metafora pokarmu i napoju. Sam Jezus zapewnia nas dzisiaj w liturgii słowa, że Jego Ciało jest prawdziwym pokarmem, a Krew Jego jest prawdziwym napojem. Jest to pożywienie niezrównane, bo dające życie w każdym wymiarze. „ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” – zapewnia Zbawiciel. Nic lepszego nie może nas spotkać. Tą wiarą ożywieni, otwórzmy się na Pana, żeby nasz udział w tej uczcie był pewny i owocny.

Dziś kolekta przeznaczona jest na budowę Kaplicy Przedpogrzebowej w naszej parafii.
Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.

1. Dziś odbywa się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej, łączymy się w modlitwie z kobietami pielgrzymującymi, zwłaszcza z naszej parafii.

2. We wtorek Wspomnienie św. Bernarda, opata i dK.

3. W środę Wspomnienie św. Piusa X, pap. O godz. 17.30 Nowenna do MBNP.

4. W czwartek Wspomnienie NMP, Królowej.

5. W sobotę Święto św. Bartłomieja, Apostoła. O godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.

7. Polecamy prasę katolicką: w Gościu Niedzielnym przeczytamy o tym, co o naszej wiecznej przyszłości mówi wniebowzięcie Maryi, dalej o cudach, które zdarzają się w sanktuariach maryjnych, a w wakacyjnym cyklu – o sanktuarium Dobrego Jezusa w portugalskiej Bradze. Są też inne czasopisma, gorąco zachęcamy do lektury.

8. Zapraszamy wszystkich Parafian, by jak co roku włączyć się w zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka będzie w piątek, 23 sierpnia, od rana do godz. 12.00., na dolnym parkingu kościoła św. Jerzego. W południe sprzęt zostanie załadowany i wywieziony. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie działalności Polskich Misjonarzy w najbiedniejszych krajach świata: w Zambii, Kamerunie i Keni oraz naszych rodaków, którzy pozostali na wschodzie: na Ukrainie, Białorusi i Kazachstanie. Można także wpłacać symboliczną cegiełkę na konto. Szczegóły znajdziemy na plakatach w gablotach oraz na ulotkach z tyłu kościoła. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji.

9. Przypominamy o obowiązku praktyk religijnych, także w czasie wakacji, zwłaszcza o niedzielnej i świątecznej Eucharystii.

Wyjeżdżającym na wypoczynek życzymy dobrej pogody i bezpiecznego powrotu do domu!
Wszystkim życzymy dobrej niedzieli!
Przyjmijmy Boże błogosławieństwo!

KLAUZULA INFORMACYJNA

Informujemy, że dane osobowe Parafian przetwarzane są dla potrzeb realizacji celów Kościoła, na podstawie prawa kanonicznego przez administratora danych osobowych, którym jest Rzymskokatolicka Parafia Św. Jerzego w Goczałkowicach - Zdroju z siedzibą na ul. Głównej 50, reprezentowana przez ks. Lesława Przepłatę.
   Inspektorem Ochrony Danych w Parafii jest:
   ks. Adam Sekściński, e-mail: iod@archidiecezjakatowicka.pl
   Mają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia (z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby).
   Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego odbiorcy (krajowego lub zagranicznego), dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.
   Mają Państwo prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych, Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, kiod@episkopat.pl.